You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Nová generace farmářů

Obce Čejkovice, Starý a Nový Poddvorov, v jejichž katastrech hospodaří Zemědělská a.s. Čejkovice, leží v jedné z nejteplejších lokalit jižní Moravy. Průměrná roční teplota je zde 10,4 °C. S příznivými teplotními a půdními podmínkami je i konfigurace terénu s nevyčerpatelnou plochou jižních svahů ideálním předpokladem pro pěstování révy vinné.

Zemědělská a.s. hospodaří v současné době na 215 ha vinic, z nichž je 200 ha vinic plodných, 40 ha vinic mladých.
Průměrné stáří vinic v roce 2015 je 13 let, což svědčí o dobré hospodářské politice podniku. Tento údaj je souhlasný s parametry předních vinohradnických podniků v EU.

Naší filozofií pro nejbližší budoucnost je produkovat odrůdová vína, kde u všech bude přesně vyznačena lokalita a maximální možné množství informací o víně.

Současnou výměrou vinic patří Zemědělská a.s. Čejkovice mezi největší pěstitele révy v naší republice.
Lahvová vína pro naše zákazníky jsou vyrobena z našich vlastních hroznů. Zemědělská a.s. nenakupuje žádné hrozny, ani mošty či cizí vína.

Půdní podklad – váté spraše s vyšším obsahem vápníku vedle péče hospodáře dává vzniknout buketním vínům s příjemným obsahem kyselin. Pěstování révy vinné se vine celou minulostí této historické lokality,první zmínky o pěstování révy jsou v Čejkovicích už ze 13. století.

Réva je pěstována na klasickém rýnsko – essenském vedení.
Průměrný výnos hroznů je 4 t/ha a průměrná cukernatost 20 ° ČSN (kolísá podle ročníku) jsou předpokladem výroby kvalitních odrůdových vín.
Celá plocha vinic je pěstována v systému integrované produkce (dále IP )hroznů a vína. Zemědělská a.s. je členem Ekovín - Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína. Členové Svazu se dobrovolně podřizují přísným regulím pokud se týká obdělávání, hnojení a zvláště chemické ochrany révy stejně jako technologické kázni ve sklepním hospodářství. Parametry IP korespondují s podobnými kriterii EU. Pěstování révy v systému IP je šetrné k životnímu prostředí. Vína ze systému IP se vyznačují vysokou kvalitou a zdravotní čistotou.


Zastoupení pěstovaných odrůd v hektarech:

  • 50 % bílé odrůdy
  • 50% červené odrůdy

Müller Thurgau


16

Frankovka


14

Veltlínské zelené


6,5

Svatovavřinecké


5,5

Portugalské modré


8,8

Zweigeltrebe


24

Dornfelder


3,2

Ryzlink vlašský


6,5

André


1,5

Tramín


8

Rulandské šedé


7,5

Neuburské


5

Chardonnay


6

Ryzlink rýnský


5,5

Sauvignon


2

Rulandské modré


3

Rulandské bílé


5

Moravský muškát


1,5

Pálava


3

Hybernal


2,6

Cabernet sauvignon


4,8

Irsai Oliver


3,2

215

Hektarů
vinic

36

Hekarů
ovocných sadů

13

Let
stáří vinic

19

Odrůd
vín
Naši partneři